Ділова зустріч у барі: що замовляти, як проводити?

Поділитися:

Ділові стосунки поступово стають все більш неформальними: зустрічі та переговори «перебралися» з кабінетів офісів до кав’ярень чи інших закладів. Однак зараз в країні почав з’являтися новий тренд – перемовини в «американському» чи «англійському» форматі. їх особливість у тому, що  бізнесмени зустрічаються у пабі за келихом пива і, у такій абсолютно невимушеній атмосфері, вирішують усі нагальні питання. «Гетьман» поспілкувався з Денисом Бондаренком, арт-директором запорізької мережі пабів “Бастіон”, Денис розповів, що за сорти пива краще замовляти на ділових зустрічах та які неформальні правила діють на переговорах у барі чи пабі.

«В Америці вже давно прийнято проводити ділові зустрічі в пабах та барах. Однак в Україні до сих пір всі «нудятся» і пріють в офісах або кав’ярнях. Все тому що люди абсолютно не знають, що злегка випити під час серйозної розмови, це не ознака поганого тону. Ясна річ, що ніякої мови не може бути про міцний алкоголь. А ось келих крафтового пива підійде просто ідеально», – зазначає Денис Бондаренко.

Також у пабі додають, що не існує певного сорту пива, виведеного спеціально для ділових зустрічей – тут все залежить від особистих вподобань. Проте, варто пам’ятайти – обирати напій треба з урахуванням вибору вашого партнера. Якщо він вирішив випити пиво, то вам теж варто зупинитися на цьому напої, до прикладу, «Маргарита» буде дещо недоречна.

У «Бастіоні» вважають, що для ділових зустрічей найкраще підходять крафтові сорти пива. До прикладу, у пабах запорізької мережі  можна замовити наступні сорти:

Blonde Ale – щільне нефільтроване світле пиво з цитрусовим присмаком

Golden Ale – щільне нефільтроване світле пиво, що має медові нотки

Fanera – легкий злегка нефільтрований світлий лагер з пшеничним присмаком

Fantom – легкий темний лагер з невеликою гіркуватістю

Офіційна частина переговорів повинна закінчитися до замовлення третьої порції алкоголю. Після двох випитих келихів варто вирішити усі питання та укласти угоди – завершити офіційну частину зустрічі.

Далі, можна продовжувати вести невимушену бесіду і випивати. Але пам’ятайте, що з вами за столом все ще знаходиться  бізнес партнер – необхідно контролювати себе щоб не зіпсувати репутації!

Рахунок зазвичай оплачує організатор даної зустрічі. Якщо цим організатором є ви, майте на увазі, що всі витрати лягають на ваші плечі.

Зустрічі в пабах за келихом крафтового пива набагато приємніше і ефективніше будь-яких подібних в офісах та кав’ярнях. Адже підігрітий мозок набагато краще генерує ідеї, а приємна ненав’язлива обстановка сприяє швидкому підписанню контрактів.

Читайте також:

• Кафе і магазинам Запорізької області рекомендують спілкуватися українською

• Як у Запорізькій області почали вирощувати «червоне золото»

• Мозаїку на запорізькому головному поштамті збираються закрити рекламною площиною